Upskilling, Reskilling ומה עושים עכשיו עם תוכניות ההדרכה שלנו?

נטע בן ישראל- Lean Agile Leader

סוף חציון ראשון, הגיע הזמן לעשות בקרה על תוכניות העבודה, וביניהם תוכניות ההדרכה. בניגוד לשנים קודמות, השנה לפחות לא הינו מופתעים לגלות את הפער בין מה שתיכננו למה שקרה – תוכניות הדרכה שלמות שאישרנו בפברואר, הפכו בין לילה ללא רלוונטיות. כיתות ההדרכה המאבוזרות ומתוכננות היטב, ששיפצנו בדיוק ברבעון הקודם, גם הן נותרו ריקות. עוד המחשה לשינויים של הסביבה העסקית בימינו ובצורך להיות אג'יליים. משבר הקורונה רק הוכיח לנו את מה שאנחנו יודעים כבר הרבה זמן – ארגונים צריכים לדעת להשתנות – להתאים תהליכי עבודה ולהקנות לעובדיהם מיומנויות חדשות – לעבודה מרחוק, לניהול משבר בתנאי חוסר ודאות, לשימוש בכלים טכנולוגים תומכים וכו' – וכל זאת, בזמן קצר.

דו"ח של פורום הכלכלה העולמי, שיצא בשנת 2018 – סוקר את ההשלכות של המהפכה התעשייתית הרביעית ואתגריה ומתריע לגבי הצורך של ממשלות וארגונים לדאוג לreskilling וupskilling של ההון האנושי על מנת לממש את פוטנציאל שלהם לביצוע משימות בעלות ערך גבוה לתמיכה בצמיחה של ארגונים. בין שלל מסקנות הדו"ח והמלצות הנובעות מהן לארגונים, מודגשת החשיבות להיות ארגון לומד ומלמד, להטמיע תרבות של למידה ולייצר microlearning – תהליכי למידה on demand (World Economic Forum, 2018). היום, לאור הצורך לבנות מיומנויות במהירות ובאפקטיביות תחת מגבלות הריחוק החברתי, עלייה בארגונים שעובדים מרחוק, וכל זאת שכולנו חיים בהפרעת קשב אחת גדולה, עולה השאלה – איך עושים את זה נכון?

Hybrid learning מתאר תהליך למידה המותאם לצורכי הלומד הייחודיים. תהליך זה יכול לכלול למידה פרונטאלית, קורסים דיגיטליים, תרגולים בzoom ועוד, וייחודו הוא בכך שהוא מתוכנן על פי צורכי הלומד ומאפייניו, המשאבים והכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותו. במונחי המצוינות, hybrid learning ממקסם את הערך ללקוח מכיוון והמוצר מקוסטם (customized) לצרכיו.
זה לא סוד שאנחנו בLean Agile Israel אוהבים, מאמינים ומשקיעים בהדרכות שלנו – על ידי תרגום עקרונות מתפיסת המצוינות להדרכות חוויתיות ואינטרקטיביות המסייעות למשתתפים לקבל תובנות על הארגון שלהם, על הבזבוזים בתהליך ועל ההזדמנויות לשיפורו. ברגע שהבנו שהריחוק החברתי והמגבלות של ארגונים לא יאפשרו לנו להעביר הדרכות כמו שעשינו עד עכשיו (מה לעשות, גם אנחנו צריכים להסתגל לשינויים) – פיתחנו מערך למידה ייחודי המותאם לnew normal – שבו מילים כמו אג'יליות, מיומנויות, מערך רזה וגמישות הפכו מnice to have לmust have.

מערך למידה היברידי אג'ילי כולל מגוון תכנים וצורות למידה – החל מלמידה עצמית, דרך קורסים online, וכלה בהדרכות פרונטאליות וחניכה אישית – התכנים ואופן העברתם משתנים בהתאם ללקוח. הלמידה העצמית מתקיימת בפלטפורמת למידה מתקדמת, המלוות את הלומד בתהליך למידה מעמיק, התנסותי וחווייתי של מגוון תכנים. קורסי ה online מועברים בכיתה וירטואלית המאפשרת למידה סינכרונית, דיון בין המשתתפים, ויצירת שפה משותפת. ההדרכות הפרונטאליות מייצרות דינמיקה צוותית ומאפשרות תרגול ויישום התכנים בשטח.

אנחנו מאמינים שלמידה היברידית אג'ילית היא הפתרון לצורך של ארגונים להכשיר עובדים בזמן קצר ולהטמיע תפיסות של מצוינות כדי לשפר את האפקטיביות הארגונית בתקופה של שינויים מתמידים. לכן, התקופה האחרונה הוקדשה אצלנו לפיתוח תכנים חדשניים וייחודים המותאמים לחווית למידה היברידית אג'ילית. בין הקורסים שלנו תוכלו למצוא – ללמוד לראות – מבוא למצוינות, הדרכות על כלים מעולם המצוינות כגון 5S, לוחות בקרה, VSM ועוד.

אם גם אתם מרגישים שהמשבר הנוכחי לימד אתכם את חשיבות הupskilling של העובדים שלכם, והצורך בהטמעת תרבות של מצוינות, נשמח לשוחח ולבנות עבורכם מערך למידה היברידי המותאם לצרכים המשתנים והייחודיים שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם