מה זה אג'יליות | מה זה אג'ייל

מה זה אג'יל Agile?

כל ארגון זקוק לתהליכי שיפור מתמיד על מנת להתייעל ולתחזק תהליכי עבודה ותהליכי קבלת החלטות בארגון וכמובן כדי לתת ערך מקסימלי ללקוחותיו. כדי להגיע למצוינות עסקית ניתן להיעזר בשיטת Lean-Agile המאפשרת תרבות של מצוינות ושינוי מתמיד לטובה. למה agile ? כיום אנו פועלים בסביבה מודרנית ודינמית המשתנה ללא הרף ובמהירות. בזכות שיטה זו יכול ארגון לזהות שינויים אלו בזמן אמת ולהתאים את עצמו ואת מטרותיו לשינוים אלו ובמקביל גם לדרישות הלקוח. יכולת זו מאפשרת לארגון הצלחה עסקית ויתרון משמעותי ביחס למתחרים.

ראשית בואו נבין מה זה אג'יל ? ה agile הינה תפיסת ניהול כוללת ליצירת שיפור מתמיד ותרבות של מצוינות עסקית. הAgile הוצג לעולם כבר ב 2001 לאחר שבעולם הבינו שהשיטות המסורתיות לניהול פרויקטים לא מתכתבות עם עולם של אי וודאות, לקוחות תובעניים וסביבה דינמית. הagile מביאה אלינו את התפישה של עבודה איטרטיבית (בפרקי זמן קצרים ותכופים – Iterations) ואינכרמנטלית (מוצר/שירות/פרויקט שנבנה באופן מדורג כך שכל תוספת מביאה ערך ללקוח – Increment). בAgile דרישות ופתרונות מתפתחים בשיתוף פעולה של צוותים מגובשים והלקוחות שלהם (חיצוניים ופנימיים) דרך תגובתיות מהירה וגמישה לשינויים. היום השיטה מיושמת במגוון רחב של ארגונים ותהליכים כגון: שירות, שיווק, IT וגם ניהול פרויקטים, פיתוח מוצרים, פיתוח תכנה, ועוד.

ארגונים שהבינו מה זה אג'יליות ואיך להתאים את השיטה לארגון ולצרכים המדויקים שלו ושל לקוחותיו, הם ארגונים אשר סיגלו לעצמם את היכולת הארגונית להגיב אפקטיבית וכלכלית לשינויים התכופים בדרישות הלקוח, לשווקים המשתנים ולסביבה העסקית הדינמית. מסוגלות זו מקנה לארגון הצלחה עסקית לאורך זמן והובלה על פני מתחרים. התוצאה – ארגונים אשר הטמיעו שיטה זו מעידים על השגת תועלות כגון פרודוקטיביות, גמישות ויכולת להתמודד עם שינויי שוק, פרדקטביליות של פרויקטים ואספקות, הלימה כלל מערכתית ושיפור במדדים עסקיים כגון: OTD, TTM, עלויות, איכות ועוד.

אם גם אתם רוצים לדעת מה זה אג'ייל, למה אג'ייל וכיצד השיטה אכן תוכל לתרום לארגון שלכם, אנו בלין ישראל נסייע לכם ללמוד ולבצע תהליכים להטמעת השיטה עד לכדי תרבות ארגונית חדשה ושיפור משמעותי בביצועים ובמדדים הקריטיים.

מוזמנים ללחוץ כאן כדי ללמוד עוד על השיטות שלנו. לפרטים נוספים ולשאלות, התקשרו ל: 04-6475444

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם