זוהר בנור

תפקיד

מנכ'ל ומייסד
 
השכלה
 
B.Sc. בתעשייה וניהול בהצטיינות אוניברסיטת בן-גוריון
 EMBA בית הספר לניהול ע'ש רקנאטי, אוניברסיטת תל אביב
 
ניסיון עסקי
 
זוהר בנור נחשף לעולם ה-Lean  בשנת 1997 בתפקידו כמנהל מפעל האלקטרוניקה Staktek המייצר בארה'ב ובמקסיקו. בשנה זו נאבקה Staktek על פלח שוק מול Samsung וזוהר הוביל את אסטרטגיית הארגון ליתרון תחרותי דרך מצוינות תפעולית וביצע Lean Transformation עוד כשמתודולוגיה זו הייתה חדשה אף בארה'ב.
למרות שעמדה מול ענקית כמו Samsung יצאה Staktek מהמאבק כשידה על העליונה. הצמיחה המסחררת של Staktek הושגה גם בזכות העליונות התפעולית של הארגון ויכולתו לספק את צרכי הלקוחות.

התוצאות המשמעותיות של התהליך והעובדה שההתייעלות הושגה ללא פיטורין השפיעה רבות על תפיסת עולמו של זוהר כמנהיג, מנהל, מהנדס וכאדם. בעקבות כך המשיך זוהר להתעמק ולהתמחות במגוון ההיבטים של ה Lean.

לאחר 6 שנים של ניהול ארגון המונה מעל 1000 עובדים ויישום lean בפועל, שב זוהר ארצה והיה בין הראשונים בישראל להוביל את הטמעת ה –Lean  ברמה מערכתית בארגוני שירות, יצור ופיננסים. תוצאות משמעותיות הושגו כאשר נעשה שימוש ב Lean כתפיסה הוליסטית שלמה וכמערכת תרבותית הנשענת על מנהיגות חזקה שמתחברת בעוצמה לחזון וליעדים הארגוניים הספציפיים.

בשנת 2006 הקים זוהר את Lean Israel על מנת להעצים את הידע ולהרחיב את מגוון הכלים שיש בידי המנהל הישראלי. בשנת 2008 חברה Lean Israel לרשת בינלאומית הנמצאת בקדמת הידע בתחום הניהול הרזה ומאז התווספו שיתופי פעולה עם גורמים מקצועיים בתחומי ניהול שינוי, שיווק ומחקר אשר עומדים לרשות הארגונים במידת הצורך.

על מנת להתאים למאפייני הארגונים הישראלים, פיתחהLean Israel  מתודולוגיה ייחודית המסייעת בהטמעה תרבותית של  Lean כאסטרטגיה עסקית ופילוסופיה ניהולית. המתודולוגיה משלבת בתוכה את חזונו ויעדיו של הארגון ומאפשרת גמישות בדרכי ההטמעה לארגון, תוך שילוב ידע גלובלי עם ניסיון וידע המותאם לתרבות הישראלית.

זווית הראיה הייחודית, התובנות והמתודולוגיות של  Lean Israelהן פרי של שנות ניסיון רבות של זוהר הן כמיישם ומוביל lean בשטח והן בתפקידי ניהול בכיר. ההתנסות ב Lean Transformation – במגוון ארגונים רחב בתעשיות השונות מספקת פרספקטיבה רחבה במכלול ההיבטים אשר כרוכים ביישום ובשינוי הניהולי והתרבותי בארגונים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם