תפקיד משאבי אנוש בטרנספורמציה ארגונית

כוחם של ארגונים הרוצים לשמר מובילות בשוק נובע מיכולתם להגיב ביעילות לשינויים הנדרשים מהם ומסוגלותם להתאים את המערכת הארגונית בהתאם.

שינויים הינם חלק אינטגרלי מחיי הארגון, סוגי השינויים הארגוניים בארגון משתנים בגודלם ובהשפעתם על המשאב האנושי אך באחריות ההנהלה לוודא שכל שינוי שהוא מנוהל בצורה האופטימלית ועל אחת כמה וכמה כשמתבצעת טרנספורמציה ארגונית כוללת.

בסדנה זו, נעסוק בתפקידה של יחידת משאבי האנוש- מובילי השינוי הארגוניים בתהליך תכנון והטמעת שינוי ארגוני וכמו כן נעמיק במרכיבי השינוי הקורה בתהליך הטמעת מצוינות עסקית שהינה שינוי מאתגר שכן הוא משפיע על מרכיבים רבים ממאפייני התרבות הארגונית.

הסדנה הינה בת 2 מפגשים, בהם נתמקד בנושאים הבאים:

חלק ראשון:
• אפיון סוג השינוי הארגוני מולו עומד הארגון והבנת השפעת השינוי ברמה הארגונית והאישית
• Behavioral Thinking- חשיבה שמובילה להתנהגויות שמובילת לתוצאות
• אפיון והכרת האלמנטים ההכרחיים בבניית תכנית הטמעה להפיכת השינוי לחלק אינטגרלי בתרבות הארגונית וכלים תומכים להשגתם – השילוב האופטימלי בין מודל ניהול השינוי של Kotter למודל ADKAR, רמות לוגיות, מעגלי השפעה ועוד.

חלק שני:
• חידוד השינויים הקורים בארגונים המטמיעים מצוינות עסקית והשפעתם על ההון האנושי בארגון (השינוי בתפיסות ובהשלכה בתפקיד המנהל והעובד, השגרות וההתנהגויות המשתנות)
• חיבור בין תחומי האחריות של משאבי אנוש לבין מאפייני השינוי אותו הארגון עובר.

אוכלוסיית היעד: הסדנה מיועדת למנהלים יוזמי השינוי, מנהלים/ות משאבי אנוש בדרגים שונים בארגונים אשר מתכננים או מלווים שינויים ארגוניים בארגון.

בסדנה משתתפים ממגוון סקטורים במשק ובכך נוצרת למידת עמיתים מרתקת המאפשרת זירה פתוחה של דיונים, חשיבה, הפרייה הדדית ונטוורקינג להמשך.

הסדנה שמה דגש על התנסות אישית וקבוצתית, קיום דיונים ושאילת שאלות. היא מעודדת פתיחות, שיתוף ומחברת את הידע הנרכש לסביבת העבודה והתנסות אישית. הסדנה מייצרת מודעות גבוהה ותחושות חיוביות יחד עם מוטיבציה גבוהה להמשך התהליך ויישום הכלים שנסקרו ובמקביל יוצרת שפה משותפת המאפשרת מעבר משותף לשלב הבא בתהליך.
משך הסדנה: יומיים

משך הסדנה: יומיים.
עלות הסדנה: 1800 ₪ + מע'מ לתשלום עד מועד הקורס.

תינתן הנחה לרישום של למעלה משלושה משתתפים מהארגון.

תנאי ביטול: יש להודיע בכתב, עד שבועים לפני פתיחת הקורס/הסמכה למייל school@leanisrael.co.il, ניתן להחליף אנשים מאותו ארגון. ביטול שיתקבל לאחר מועד זה, יחויב בדמי ביטול של 50% מעלות הקורס/הסמכה.

* יתכנו שינויים בלו'ז ובתכנים

מועדים ל- 2020

 

רוצים לקבל מידע נוסף? מלאו את הפרטים ויועץ מטעמנו ייצור אתכם קשר

בוגרים מספרים…

עוד מאמרים רלוונטים

תגמול כספי – בעד או נגד?

מאת ליאור בן חמו ארגונים משקיעים מאמצים רבים בבניית מודל תגמול לעובדים אשר מושפע מהגישה כי כסף ובונוסים מניעים את העובדים. לפי מחקרים רבים נמצא

קרא עוד »