TEL : 04-6475-444 | E-mail : office@leanisrael.co.il

ניהול רזה - לין ישראל

מסאקי אימאי זוכר את טאיצ'י אונו

 ג'ון מילר מחברת Kaizen Institute Consulting Group (KICG), בחר בשבוע האחרון, לפרסם בבלוג המפורסם שלו ((Gemba Penta Rei, את מחשבותיו וזכורונותיו של מאסאקי אימאי לרגל יום ההולדת של טאי'צי אונו החל ב-29 לפברואר. בכל מקרה יום ההולדת של טאיצ'י אונו הוא מאורע יחסית מיוחס מעצם זה שהוא חל פעם ב-4 שנים, השנה זאת גם שנת ה- 100 כך שזה בהחלט מאורע ראוי להתייחס אליו.
 
טאיצ'י אונו הינו ללא ספק אחת מדמויות המפתח של עולם ה- Lean, ונחשב לאבי שיטת הייצור של טויוטה- Toyota Production System. רעיונותיו ושיטותיו יצאו מזמן את גבולות מפעלי טויוטה, והתפשטו ברחבי העולם למגוון רחב של מדינות, תרבויות, ארגונים ואנשים.
 
מאסאקי אימאי ייסד את KICG בשנת 1986, על מנת לעזור לארגונים להטמיע את עקרונות הקייזן. בכל אותן שנים, עסק מאסאקי אימאי באופן פעיל בתמיכה בארגונים ברחבי העולם. ב- 1986 יצא לאור ספרו המפורסם -  Kaizen-The key to Japan's Competitive Success אשר תורגם ל- 16 שפות ונמכר ברחבי העולם.
 
 
מסאקי אימאי זוכראת טאיצ'י אונו
פורסם: 4 מרס 2012
 
קישור לטקטסט המקור:
http://www.gembapantarei.com/2012/03/masaaki_imai_remembers_taiichi_ohno.html
 
 

הרהורים על יום הולדת 100 שלטאיצ'י אונו
טאי'צי אונו נולד ב -29 בפברואר 1912 בדאלאן, סין כבנו שלאיצ'יזו אונו, שהיה באותה עת מהנדס לבנים חסינות אש בחברת הרכבת מנצ'ורי, זרוע הממשלה היפנית לניהול ופיתוח מנצ'וריה.
 
שמו הפרטי 'Taiichi' נלקח מהמונח 'taika renga' שכוונתו עקשן או לבנים עמידות לאש. המילה 'טאי' פירושה עמידות ושקדן, והמילה 'איצ'י' פירושה אחד וגםלהתרכז.
 
לאחר שחזר ליפן לעיר קאריה הקים איצ'יזו מפעל לייצור לבנים והוא היה המהנדס הראשי שלו. לאחר מכן הלך לפוליטיקה והפך להיות ראש העיר של העיר קאריה, חבר הקונגרסולבסוף נציג ב'דיאט' הלאומי שהוא בית המחוקקים היפני. בעת שאיצ'יזו היה ראש עיר הוא סייע לטויוטה בזיהוי מקומות להקמת מפעלים חדשים בקאריהכיום, הרבה חברות הקשורות לקבוצת טויוטה ממוקמות בקאריה.

בתקופת צעירות ובימי התיכון שלו, טאיצ'י אונו היהספורטאי פעיל וחבר בקבוצת כדורגל. כנראה זה השפיע עליו על כך שהוא אהב לומר בשלב מאוחר יותר בחיים:

'הוראה פירושו ללמד משהו לא ידוע. הכשרה אומר שוב ושוב לתרגל משהו שאתה יודע עד שהגוף שלך זוכר את זה.'

עם סיום המכללה להנדסה בשנת 1932, הצטרף טאיצ'י אונו לחברת 'טויודה טוויה ואריגה' שם למד שיטות כגון'jidoka' ו'ניהול מספר מכונות במקביל' שפותחו ע'י סקאצ'י טויודה, מייסד קבוצת טויוטה.

בשנת 1943 לאחר שהחברה שלו התמזגה לתוך טויוטה הגיע טאי'צי לטויוטה. מהניסיון שלו, הוא עזר ליישם בטויוטה את שיטות הניהול שלמד אשר כללו בין השאר:jidoka , ניהול תהליכים מרובים וזרימה רציפה.

שאר הקריירה של טאיצי' אונו היא כבר חלק מההיסטוריה של עולם הניהול.  כיום הוא זכור כמי שבנה את מערכת הניהול אשר נקראה ברחבי העולם בשמות כגון: Toyota Production System (TPS), Lean, Just In Time.  אונו שינה את הדרך בה אנחנו מייצרים מוצרים, ובמידה הולכת וגוברת את האופן בו אנחנו מספקים שירות בבתי חולים ואפילו במגזר הציבורי.

הייתה לי הזכות המיוחדת לבלות זמן עםטאיצ'יאונו כמלווה שלו במסעותיו לארצות הברית, ניו זילנד ואוסטרליה זה איפשר לי להישאר קרוב 'לקולות ולשיעולים' של האיש הגדולכפי שאנו אומרים ביפןאפילו שיחקתי איתו גולף!

פעם אחת הוא שאל אותי איך מבחינים במערב בין המושגים Kaizen ו- Kairyo (רפורמה). אמרתי שבעוד Kaizen פירושו לעשות שיפור באמצעות שימוש במוח,, Kairyo פירושו לעשות שיפור באמצעות שימוש בכסף, וכי במערב, רוב המנהלים מעדיפים לחשוב על שיפור במונחים של כסף.  הוא אהב את ההגדרה הזאת וציטט אותו מספר פעמים במהלך נאומים פומביים שלו.

למרות שכיום יש מעט מאוד אנשי עסקים ומנהלים שפגשו או שמעו או ישירות את טאיצ'י אונו, ההשפעה של הרעיונות והמעשים שלו מורגשת באופן נרחב. הוא השאיר אחריו אוסף שלאמירות ואקסיומות לגבי ניהול אזכיר כמה מהם לזכרו.
 
'תן לזרימה לנהל את התהליך ואל תתן למנהלים לנהל את הזרימה'.
 
בגישת ה- Lean, נקודת ההתחלה של זרימת המידע היא תהליך ההרכבה הסופית, או איפה שמסופקת הזמנת הלקוח, ולאחר מכן הזרימה הולכת נגד הזרם באמצעות אותות משיכה  כגון קנבן. מצד שני, זרימה של חומרים במורד הזרם נעה החל משלב חומר הגלם עד להרכבה סופית. בשני המקרים יש לשמור על הזרימה בצורה חלקה ללא הפרעה. למרבה הצער, ברוב החברות כיום, הזרימה מופרת על ידי התערבות והפרעה הנובעת משיקולי נוחות של הנהלת רצפת הייצור.
 
 'מכונות לא נשברות לבד, אנשים גורמים להם להשבר.'

כל החיים שלו הוא היה במרדף על מנת להשיג זרימה חלקה ובלתי מופרעת כבסיס של פעילות טובה.  הוא האמין כי בכל מקום ובכל זמן בו הזרימת מופרת מכל סיבה שהיא, יש תמיד הזדמנותלעשות Kaizen.

ל-'Gemba'   ול- Gembutsu'' יש אתהמידע. אנחנו חייבים להקשיב להם.'

טאיצ'י אונו תמידהציב במקום הראשון את הכבוד לעובד בגישתול- Kaizen.  המיקוד שלו היה תמיד על הלקוח, הן החיצוני והן הפנימי.

'ידע הוא משהו שאתה קונה בכסף. חכמה היא משהו שאתה רוכש על ידי עשייה'
 
 הבנה אמיתית של Lean היא רק אחרי שעשית את זהלא משנה כמה עמודים תוכלו לקרוא על Lean, אתה לא באמת יודע ומבין אם אתה לא עושה את זה.


'להבין זה להיות מסוגל לעשות.'

זה בחיבה ובהכרת תודה גדולה שאני זוכר אדם גדול כטאיצ'י אונו בשנת ה- 100 להולדתו.

מסאקי אימאי
טוקיו, יפן